5 דרכים לשבור את השגרה הזוגית:

כמעט כולנו מכירים את נושא השגרה השוחקת, וזה לא משנה אם זה קורה לנו בעבודה, בזוגיות, או בשגרת אימוני הכושר שלנו.

כשאנו מתחילים משהו עם קביעות, בד"כ הדבר יתאפיין בדרייב מוגבר, ושאיפה למצויינות. אך ככל שהזמן יעבור, הדבר יהפוך לשגרתי ואנו נתחיל לזייף.

הזוגיות שלנו לא שונה, וגם בה בד"כ אנחנו נחוש בתחילה דרייב ורצון להרשים ונרצה לבלות כל רגע האחד עם השני. הבעיה מתחילה לרוב לאחר שחולפת תקופת ההתאהבות, השגרה מתחילה ואנו נשחקים יחד איתה – כאן הזוג לרוב עובר משבר, שממנו הוא יוכל לצאת מחוזק יותר אך המצב הזה הוא קשה ועשוי אף להביא את הקשר לסיומו.

מצד אחד, המשברים האלה הם דבר חשוב מאוד לזוגיות – לבניית וחיזוק הקשר בין בני הזוג.
מצד שני, אנו נעדיף להפחית את הרמת החיכוך שנוצר ואת עצומת המשבר.

אז איך ניתן לשבור את השיגרה הזו ובכך למנוע, לעכב או לכל הפחות לרכך את השחיקה?
הנה מספר רעיונות פשוטים ליישום:

  1. יציאה לחופשה – ושינוי המקום בו אתם נמצאים בד"כ יכול למאוד לסייע ולהטעין אתכם בכוחות מחודשים. חשוב מאוד לעשות תיאום ציפיות לפני היציאה לחופשה כדי שאכן תקבלו ממנה כוחות זוגיים ואישיים מחודשים ולא להפך חלילה.
  2. בילוי זוגי מהנה וחוויתי של מספר שעות – לא חייבים לקחת מספר רב של ימי חופש ולהוציא סכומים גבוהים בשביל לייצר לעצמכם בילוי שובר שגרה. ניתן גם לפנות יום אחד שבו תלכו יחד לסרט, חדר בריחה, קונצרט או סדנא שאתם אוהבים ותבלו ביחד. השתדלו שזה יהיה משהו שיעשה טוב ונחמד לשניכם.
    מלבד זאת ניתן אפילו לייצר חוויות כאלה בביתכם, בעיקר אם אתם לא טיפוסים שאוהבים לצאת מהפינה שלהם. תכננו יחד את סוג החוויה שתרצו, קנו את המוצרים הנדרשים ותעיפו את הזוגיות שלכם למקומות חדשים!
  3. ארוחה זוגית במסעדה – להכין אוכל יחד בבית ולעשות ארוחה רומנטית, זה דבר נהדר לזוגות מסוייימים, אך ראשית, זה לא מתאים לכולם, ושנית, לעיתים ההכנה המשותפת יכולה לייצר עוד חיכוך ועצבים לא רצויים שישבשו את כל בילוי. לכן, יציאה למסעדה שאתם מתחברים לאווירה שלה, שיש לה אוכל שאתם אוהבים ותאפשר לכם את הביחד שלכם בלי כל ההתרוצצות סביב האוכל, יכולה להיות הפתרון המושלם. במקרים רבים, המצב בו הבטן שלנו נמצאת יכול להיות מה שיעשה את ההבדל בין בילוי טוב, לכזה שהיה עדיף לוותר עליו 😊
  4. בלוי בנפרד אחד מהשני, לבד או עם חברים – שבירת שגרה של כל אחד בנפרד, יכולה גם היא לעשות פלאים, בזוגיות חשוב מאוד שנהיה קודם כל אנחנו עצמנו ורק אח"כ נהיה ביחד. אם כל אחד לא יוכל להחזיק את עצמו בנפרד הקשר הזוגי לעד יהיה בסכנה.
  5. קניית מתנות מפתיעות אחד לשני – להפתיע אחד את השני במתנות מבלי שהצד האחר יודע מה הוא יקבל יכול בהחלט לייצר התרגשות חידוש ופריחה מחודשת. רק בבקשה, כשאתם קונים את המתנה, חישבו יותר על הצד המקבל ולא על עצמכם. נשמע פשוט, אך אנו נוטים לפעול בצורה הפוכה 😉

כמובן שיש עוד המון דברים שניתן לשבור באמצעותם את השגרה, מצאו את הדברים שאתם אוהבים לעשות, ופשוט עשו אותם. נסו להקפיד על פרק זמן קבוע שבו אתם שוברים את השגרה שלכם, ומחזקים את עצמכם, יחד או בנפרד.
בין אם בבית או בחופשה, יש לנו מארזים שיוכלו לעזור לכם בכל שבירת שגרה שתרצו ובמגוון סוגים. מוזמנים להציץ בהם כאן 😀

מוזמנים לשתף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

תגובות תתקבלנה בברכה :)

בואו

לדבר איתנו

בואו חופשי גם כאן