דבר אלי !

אם אתם מסוג בני הזוג האלה שמתקשים לבטא רגשות, הכתבה הזאת היא בשבילכם….

זוגות רבים נמצאים במצב בו אחד מהם מתקשה לבטא רגשות, בין אם מדובר במצב תלוי סיטואציה ובין אם זה חלק מהאישיות של אותו אדם. מיותר לציין כמה שחוסר ביטוי רגשות או מחשבות בזוגיות זהו מצב המקשה מאוד על מערכת היחסים, ועלול להביא לתסכול רב. בכל מערכת יחסים יש לדעת כי הפרטנר שלך אינו קורא מחשבות, ויש צורך בביטוי חיצוני של מה שעובר בפנים על מנת לספק תקשורת טובה. אבל מה ניתן לעשות כשאחד מבני הזוג מתקשה בביטוי רגשות? או כשהמסר לא מצליח לעבור בצורה נכונה או טובה?

ישנה תורה שלמה של ביטוי עצמי ללא מילים. אנו מתקשרים עם סביבתנו במגוון דרכים מבלי שאנו שמים לב. למשל: תנועות הידיים, תנוחת העמידה, אפילו תדירות המצמוצים שלנו יכולה להעיד על מה עובר לנו בפנים. בנוסף, יש את מה ששומעים בדיבור שהוא מעבר למילים. מה שנקרא "בין השורות". טון הדיבור, מנגינת הדיבור, רמת הקול ועוד. הדרך האחרונה היא – ההתנהגות שלנו.
מה אנו בוחרים לעשות ומה לא. גם זה יכול לשקף לאדם שמולנו איך אנו מרגישים.

אם האדם המדובר הוא אדם שחשוב לנו, כדאי מאוד לשים לב שהמסר שהוא מקבל מאיתנו הוא המסר הנכון. אנשים מפרשים את ההתנהגות של החברה, ולא תמיד הם מפרשים אותה נכון!
עלינו להשתדל ולעשות מאמצים שהמסר הרצוי מבחינתנו יעבור נכון אל "הצד השני".

הגיוני הדבר, שאדם המתקשה בביטוי רגשותיו יתקשה גם לשים לב להתנהגויות הבלתי מודעות שלו. אך על המעשים המודעים – לכולנו יש יותר שליטה. אדם היודע שיש לו קושי בביטוי רגשות, יכול לשים לב יותר לפן זה של מעשים מודעים, המבטאים רגש או מחשבה ללא מילים!

לכן, אם למשל רבתם ואתה רוצה לפייס, תוכל להיעזר בעזרים חיצוניים כדי לבטא את המתרחש אצלך בפנים. לפעמים להגיד "סליחה" זה הדבר הקשה ביותר, לעומת זאת, לכתוב זאת במכתב, בתוספת מתנה, יכול לעזור מאוד בביטוי הסליחה הגואלת. בנוסף, אם למשל בת זוגתך קיבלה קידום, סיימה תואר, או כל אירוע מרגש אחר, ואתה מתקשה לבטא התרגשות באופן שישמח אותה – תוכל לתת לה מתנה בתוספת מכתב ממך (או בלי) שיראו לה מה אתה באמת חושב.

דוגמאות:

  1. מוצרי טיפוח ויופי.
  2. תכשיט
  3. פרחים
  4. להוציא אותה למסעדה
  5. להציע לה נישואין 😉
  6. בונבוניירת שוקולדים
  7. לשלוח לה שיר שמבטא את הרגשות המתאימים
  8. להכין לה אוכל שהיא מאוד אוהבת
  9. ניתן לרכוש אצלנו מארז מתנה יפהפה לאישה / לגבר, המגיע עם משלוח ישר אליכם הביתה.

שיהיה המון בהצלחה!


מוזמנים לשתף

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter

תגובות תתקבלנה בברכה :)

בואו

לדבר איתנו

בואו חופשי גם כאן